www.FotoRoubas.cz
web Míry Roubínka s fotografiemi a o fotografii
úvod aktuality Hlavní stránka Jak na to... nabídka odkazy

Fotky

V této nejdůležitější části webu jsou galerie s fotkami. Pokud Vás zajímá ještě nějaké obecné povídání k fotkám, je dole pod odkazy na jednotlivé galerie - srolujte dolů až pod odkaz na výběr fotek z roku 2005 :-). K jednotlivým fotkám se prosím proklikejte pomocí textových odkazů, postupně galerie předělávám aby vypadali jako tato nabídka, ale jde to pomalu. :-)

Současná tvorba
Fotky z roku 2018
Fotky z roku 2017
Výstavy
Lidé
Černobílá fotografie
Historie, aneb jak to všechno začalo :-)
Fotky z roku 2016
Fotky z roku 2015
Fotky z roku 2014
Fotky z roku 2013
Fotky z roku 2012
Fotky z roku 2011
Fotky z roku 2010
Fotky z roku 2009
Fotky z roku 2008
Fotky z roku 2007
Fotky z let 2004 - 2006

V každé kolekci jsou fotografie, které považuji za dané období za nelepší. Některé druhy fotografií jsou natolik specifické, že jsou z dělení dle roků vyjmuty. Je pravda, že dělení dle roků je už možná trochu přežitek, nicméně já chci prezentovat celou svojí tvorbu, včetně nějakého vývoje (doufám, že k lepšímu), a zde je dělení dle jednotlivých roků opodstatněné. Mimo roční výběry najdete historické fotografie z počátku mého focení, černobílé fotgrafie, fotografie lidí a fotografie, které byly vystaveny a představují tedy to nejlepší co se mi podařilo vytvořit.

Černobílé fotky mají jako svůj hlavní společný rys díky absenci barvy zcela jinou atmosféru než fotky barevné. Fotografie lidí, zahrnující portréty, street a akty, jsou také vyjmuty z dělení dle roků a to z důvodu, že se jedná o poměrně okrajovou část mé tvorby a mezi převážně fotografiemi přírody by občasný portrét, streetovka nebo aktík působily poněkud rušivě.

Fotografie umisťuji na web vždy minimálně s dvouletým odstupem. Je to z důvodu, aby se na web dostaly opravdu pouze ty nejlepší fotografie. Tedy takové, které se mi líbí i po těch dvou letech a již mám také odstup od okolností za kterých vznikly a jsou tak tedy, jak alespoň doufám, srozumitelné i pro člověka, který vnímá pouze fotografii a přímo na místě tam se mnou nebyl. K vidění je i náhled z aktuální tvorby, přišlo mi to praktické, než zcela lpět na dvouletém odstupu, nicméně se jedná pouze o informaci pro návštěvníky webu, na čem teď právě pracuji a co za dva roky bude uveřejněno v podstatně větším rozsahu.

Fotografie jsem se vesměs snažil alespoň nějak pojmenovat, i když je pravda, že jméno je často zbytečné a často se i obtížně vymýšlí. Ale tak pro pořádek.