www.FotoRoubas.cz
   web Míry Roubínka s fotografiemi a o fotografii
Aktuality Fotky hlavní stránka nabídka odkazy
Výstavy
  Vystavovat fotografie nebylo přímo mým cílem, nicméně nepatřím k těm, kteří by fotili jen sami pro sebe, tak nějak do šuplíku. K vystavení nabízím tyto kolekce fotografií:
Roubasovy střípky Střípky - rozšíření Dolomity Ádr
  Myslím si, že fotografií se fotografie stává teprve ve chvíli, kdy je vytištěna či vyvolána na papír. Dokud se jedná jen o soubor v počítači, pořád je vnímání fotky ovlivněné použitým monitorem, který je u každého jiný či jinak nastavený. Fotografie se nejlépe vnímá, když je vytištěna, nejlépe ve větším rozměru, dobře nasvícená, aby ji bylo možno sledovat jako obraz. A vernisáž je zase super místo pro setkání s přáteli a pro pokec u fotek.
   Informace k jednotlivýcm výstavním kolekcím najdete v úvodu po kliknutí na vybraný odkaz. Roubasovy střípky, nebo prostě jen Střípky je kolekce nejstarší, v současné době je už zejména původní sestava překonaná a uvádím jí zde pouze proto, že je mezi kamarády fotografy známá, tak aby se někam neztratila. Její rozšířenou a trochu pozměněnou, vylepšenou verzi, jste mimo foyer kina Vesmír v Trutnově mohli vidět třeba i v našem bývalém fotoklubovém výstavním prostoru, v galerii Mates.
   Dolomity nejsou samostatnou výstavní kolekcí, vznikly jako součást kolektivní výstavy, nicméně mohou docela dobře doplňovat jak Střípky, tak i Ádr. Poslední uvedená kolekce, Ádr, je taková moje současná vlajková loď a svým způsobem zatím moje životní dílo, odrážející můj letitý vztah k Adršpašským skalám, a vlastně k celému Broumovsku.
   V úvodu ke každé výstavě najdete také seznam referencí, kde se můžete v případě zájmu o vystavení kolekce informovat, co a jak probíhalo a zda to vůbec stojí za to. Moje fotogreafie jste mohli vidět také jako součást celé řady kolektivních výstav, ať již v rámci aktivit našeho fotoklubu KDÚ Trutnov, nebo v rámci výstav nejlepších fotografií v mapových okruzích Ratibořice a Turnov, kde se mi podařilo proniknout několikrát do první třicítky.
Zpět na Fotky