www.FotoRoubas.cz
   web Míry Roubínka s fotografiemi a o fotografii
hlavní stránka fotky jak na to nabídka odkazy
Úvod, aneb něco málo o mne
Aktuální počet fotografií na webu:
533
Web byl spuštěn dne 17. srpna 2008
   Aktuality
  
   Nejbližší očekávanou změnou na webu bude předělání galerií z roku 2007 a předělání galerií černobílých a fotografií z Babičky do standardních formátů užívaných na webu, i když je pravda, že se pořád nemůžu k této práci dostat. Takže to ani není aktualita, ale zatím spíše moje zbožné přání. Vůbec se mi nedaří udržovat web v aktuálním stavu. Je toho prostě hodně, ale to je na jednu stranu docela dobře.
   16. července - průzkumná cesta z Teplic nad Metují, okolo Hubertova pramene a Mariánské kapličky na Bišík a Čáp a pak po Spojovací cestě do České Metuje. Cílem bylo skouknout místa odkud by mohly vzniknout zajímavé záběry stolových hor.
   6. července - průzkumná cesta ze Stárkova nejprve na Vysoký kámen a pak na Turov, hledání nových míst na focení.
   5. července - průzkumná cesta na Junáckou vyhlídku v Broumovských stěnách.
   27. června - vernisáž sester Gaislerových a jejich mamky v Uffu. Příjemný večer. Nevím proč, ale tentokrát bylo plno lidí. Že by zapůsobilo kouzlo Ani ??
   17. června - vyhodnocení Turnovského mapového okruhu, setkání s kolegy fotografy, a zajímavé focení historického parního vlaku ve stanici Kořenov. Na tuhle akci jsem vyrazil se Zdeňkem Fibírem.
   9. června - Vyzkoušeli jsme novou lokalitu s výskytem vstavačů májových a arnik ve Vernéřovicích. Co bylo smutné, byl stav samotných Vernéřovic. Půlka domů vybydlená, nebo příšerně zanedbaná. Nafotit květiny se celkem zadařilo, i když jak orchideje, tak arniky už v podstatě odkvétali. U lokality je docela hezký rybníček. Po cestě zpět, už za tmy, jsem chytili v Suchém Dole docela fajn měsíc v úplňku.
   8. června - Východ slunce na Slavném, Broumovská pánev byla fantasticky svěže zelená a zalitá v krásném teplém ranním světle. Pak jsme se byli podívat do Kovářovy rokle, vyhlídka ale byla zadrátovaná kvůli hnízdění sokolů. Prohlídka neoficiálních vyhlídek na Ostaši za účelem ověření si lokalit na další focení.
   29. května - večerní focení západu slunce ze Slavného. Počasí nám moc nepřálo, sluníčko vylezlo na pár minut.
   27 - 28. května - focení hvězdných drah na Hejšovině. Fantastická, jasná, teplá noc a bezvětří. Skály byly krásně vyhřáté, tak to byla pohodová noc. Nějaké snímky vznikly, samosebou jejich zpracování je složitější. Cestu ve tři ráno do Karlowa nám zpestřila skupinka divokých prasat.
copyright ©   Ing. Miroslav Roubínek