www.FotoRoubas.cz
   web Míry Roubínka s fotografiemi a o fotografii
úvod jak na to hlavní stránka nabídka odkazy
Galerie 1, Stromy
Galerie 2, Adršpach
Galerie 3, Babiččino údolí
Galerie 4, Makra
Galerie 5
Galerie 6, Šumava
Galerie 7, na téma voda...
Galerie 8, České Švýcarsko
Galerie 9, Jetřichovice, Děčín a slať
Zpět na fotky
   Fotky z roku 2008
  V roce 2008 vznikla celá řada zajímavých fotografií. Podařilo se mi také zrealizovat společně s mojí tehdejší přítelkyní dvě fotografické cesty, jednu na Šumavu a druhou do Českého Švýcarska. Řada fotografií samozřejmě vznikla v Adršpašsko-teplických skalách, v Babiččině údolí a v lese Dubno a v okolí Trutnova.
  Výběr fotografií mi trval celkem dlouho a s konečným výběrem jsem celkem spokojený, vystihují atmosféru prožitou v tomto roce. Například cestu po Šumavě nám sice kazil poměrně častý déšť, nicméně jak krajině, tak hlavně hradům, déšť vtiskl docela zajímavou atmosféru... Sice ponurou, ale ta ke středověku patří.. Naopak v Českém Švýcarsku prakticky pořád svítilo slunce a teploty byly denně kolem třicítky a fotit se dalo spíše ráno.
   Uvidíte fotografie jarní přírody z Babiččina údolí, z Adršpachu, z okolí Trutnova, za pozornost stojí i řada makrofotografií z niž určitě potěší třeba pampelišky. Najdete zde také Velhartice, Rabí, Kašperk, šumavská jezera, slatě, Vydru, Pravčickou bránu, soutěsky ve Hřensku a třeba také východ slunce nad Jetřichovicemi.
   Fotografie jsem rozdělil do galerií podle některých společných znaků. Až na galerii 5, tam je poněkud nesourodější výběr. Trochu smutná je fotka hrobu s kamenným kloboukem, hrobu Michala Tučného. Jeho písničky mám rád tak jsem si na něho dovolil takto zavzpomínat. Jinou vzpomínku jste možná zachytili u fotek z roku 2005, v některých názvech fotek, na Karla Kryla. Možná první galerie stromů může připadat trochu jednotvárná, ale já mám jarní stromy bez listí moc rád a tak jsme je nachal všechny pospolu. Mezi fotkami z tohoto roku najdete také většinu fotek z výstavy Roubasovy střípky. Novinkou je práce s formáty, prostě některým fotkám sekne formát čtvercový, jiným širokoúhlý.
copyright ©   Ing. Miroslav Roubínek