www.FotoRoubas.cz
   web Míry Roubínka s fotografiemi a o fotografii
úvod jak na to hlavní stránka nabídka odkazy
Z roku 2012 si můžete prohlédnout:
Adršpach
Jaro !!
Kokořínsko - Ronov, Bezděz, soutok řek a pokličky
Kokořínsko - Zdymadla, Kokořín, Houska a Mokředy Pšovky
Jiskření v jeskyních i na nebi
Pole a pampelišky
Zpět na fotky
   Fotky z roku 2012
   Tento rok byl celkem rokem vydařeným. Fotek vzniklo v podstatě stejně jako v roce 2011, tj. necelých 700 prací. Nicméně se již začalo dařit zachytit zajímavou atmosféru u krajin, hlavně v Adršpachu. Ale od začátku. V únoru jsem fotil zamrzlé rýhy vzniklé po setí nebo orbě na poli. Vytváří velmi zajímavé linie a tvary v krajině. Jedná se o fotky převážně černobílé a tak je uvidíte v sekci Černobílé fotografie. Velikonoce jsem strávil focením v Bozkovské jeskyni, tímto děkuji správě této jeskyně za vstřícnost. Zejména jezírko se mi moc líbilo. Zadařilo se i focení květin v dubnu v Ratibořicích a dalších jarních květů a kvetoucích stromů mimo jiné i v Trutnově nebo na tradiční Babičce.
   Na přelomu května a června jsem byl týden fotit na Kokořínsku. Moc hezký kus země, krajina, skály, hrady, bažiny a třeba také sochy vytesané ve skalách. Fotil jsem pokličky, Kokořín, Bezděz, Ronov, Pekelské údolí u České Lípy, jeskyni Klácelku a Čertovy hlavy, mokředy Pšovky, Housku, Bezděz a řadu dalších témat. Dařilo se celkem fotit při ranním a večerním světle. Další informace najdete v článku věnovaném přímo focení na Kokořínsku.
   Tento rok jsem také vyzkoušel fotografii aktů, blesků a také noční oblohy. Z blesků jsem vybral jednu jedinou fotku, která zachytila velký blesk a jeho menší bratříčky nad Krkonošemi a blesky se na fotce seřadily i z hlediska kompozice celkem dobře. Kompozici u blesků nelze až na vyjímky předem připravit, to je věcí náhody a ta zde celkem přála. Z focení aktů nakonec vznikl jeden akt a ten najdete v sekci Lidé. Dařilo se i v Adršpachu, ať již ranní fotky z pískovny nebo ze Starozámeckého vrchu.
   V ranním focení jsem pokračoval na Starozámeckém vrchu i na podzim, fotky zdobí trochu pohádková atmosféra a ranní mlhy, člověk už čeká, že se z mlhy vynoří elfové nebo jiné pohádkové bytosti. Rok jsem uzavřel focením silvestrovského ohňostroje. Byla to moje vůbec první práce s ohňostrojem, tak uvidím, zda v této práci budu pokračovat, je na to nezbytná ruční samospoušť, kterou zatím nemám.