www.FotoRoubas.cz
   web Míry Roubínka s fotografiemi a o fotografii
úvod jak na to hlavní stránka nabídka odkazy
Zima
Jaro a Úpa
Kytky
Adršpach a Krkonoše
Zpět na fotky
   Fotky z roku 2006
  Rok 2006 byl ve znamení polarizačního filtru. Báječná věc. Zima byla dlouhá a tuhá. Po ní následovalo přijemné a velmi teplé jaro. Díky dlouhé zimně kvetlo mnoho kytek v podstatě najednou. Na podzim jsem také nastoupil do zaměstnání v Hradci Králové. Uvedené okolnosti se odrazili zejména v tom, že většina fotek vznikla v zimě a na jaře, menší část pak v létě. Na podzim a na vánoce 2006 jsem se k focení moc nedostal.
  Koncem roku 2011 jsem požádal některé své přátele, aby se kriticky vyjádřily k úrovni mého webu. Měl jsem totiž již delší dobu pocit, že výběr fotek a jejich řazení do galerií prostě není ončo a jsou nudné. Takže původní výběr zeštíhlil zhruba o třetinu a z původních 9 galerií zůstaly 4, řazené tématicky. Dvě fotografie jsem převedl do širokoúhlého formátu, ve kterém vypadají podstatně lépe.
  Zima 2005/2006 byla sice, jak již bylo uvedeno, velmi tuhá a dlouhá, nicméně bylo poměrně mnoho slunečných dní, proto za rok 2006 vznikla celá řada fotek se zimní tématikou, což je u mne velmi vyjimečné - přes zimu většinou nefotím, a takové množství zimních fotek co vzniklo tento rok jsem v dalších letech neudělal a nic na tom nezměnila ani extrémní zima 2011/2012. Takže zimní fotky obecně jsou asi to nejzajímavější, co lze za rok 2006 z mé tvorby vidět.
  Ve výběru fotek kytek tentokrát převládají jaterníky a objevuje se tu také krokus, jarní rostlinka, kterým je v dalších letech věnováno mnoho pozornosti.
copyright ©   Ing. Miroslav Roubínek