www.FotoRoubas.cz
   web Míry Roubínka s fotografiemi a o fotografii
úvod hlavní stránka jak na to nabídka odkazy
Adršpach
Kytky
Nálady
Okolí Adršpachu
Trutnov
Voda
Zvířata
Zpět na fotky
   Fotky z let 2004 a 2005
  Zde je k vidění výběr fotek za roky 2004 a 2005. Oba roky jsem spojil, neboť za rok 2004 nevzniklo až tolik zajímavých prací. To rok 2005 byl podstatně tvořivější. Toto období je charakteristické zejména tím, že jsem neměl žádný filtr a to zejména polarizační. Fotografie mají tedy tendenci k pastelovým barvám. Většina fotografií vznikla v Babiččině údolí a jeho okolí, v Adršpašsko-teplických skalách, Krkonoších a v Trutnově a jeho okolí. Všechny fotky jsou pořízeny kompaktem Olympus 750 UZ. Nejzvláštnější fotkou celého výběru je fotografie vodopádu, který nemá jméno, a nalézá se v jedné z bočních roklí Vlčí rokle. Voda padá volným pádem, na rozdíl od známého Velkého vodopádu v Adršpašských skalách, který je kaskádou a navíc je zhruba stejně vysoký. Voda v něm však teče jen na jaře nebo ve vlhkých obdobích. Okolo něho údajně vede stará stezka na vrchol stolové hory. Já mu říkám Bezejmenný a navštívit ho lze s velkou opatrností - přístupová cesta je velmi špatná a je na ní mnoho hlubkých trhlin a děr.
  V roce 2011 jsem se rozhodl celý výběr fotografií za oba roky přehodnotit. Důvodem byly samozřejmě i změny ve velikosti fotorgrafií ale hlavně jsem znovu velmi pečlivě prošel všechny fotografie za oba roky. A našel jsem 17 fotografií, které jsou zajímavé a nebyly zveřejněny. Tři z nich jsou černobílé, ty už jsou od října 2011 na webu. Zbývajících 14 už je součástí nového výběru.
  Při procházení fotografií jsem se rozhodl je rozdělit podle toho co jim bylo společné. Předchozí galerie byly uspořádány náhodně, což bylo poplatné době vzniku galerií krátce po založení webu a rozhodně to neodpovídalo mému záměru. Čtyři fotografie jsem z výběru vyřadil, protože mi již s odstupem let přišly méně zajímavé hlavně z toho důvodu, že na jiných fotografiích byla témata (kaple na Hvězdě, 2 fotky kruštíku a mech) zpracována lépe a tak by se zbytečně dublovaly.
copyright ©   Ing. Miroslav Roubínek